Jun,2017

„Mars Lietuva“ pernai didino gamybos apimtis, plėtė asortimentą

Gargžduose įsikūrusiai bendrovei „Mars Lietuva“ 2016-ieji buvo itin sėkmingi – augo gamybos apimtys bei vartotojų simpatijos naujiems produktams, o naujų rinkų sąrašą papildė Australija ir Tailandas. Ėdalą katėms gaminančios įmonės pajamos per metus ūgtelėjo 11 proc., iš viso pernai jų gauta 150,7 mln. eurų.

Didžiausios pajamos gautos iš savo produkcijos – maisto gyvūnams augintiniams „Whiskas“, „Kitekat“, „Sheba“ ir „Exelcat“ gamybos. Per metus ėdalo katėms pagaminta beveik 75 tūkst. tonų arba 15 proc. daugiau nei 2015 m. Vakarų Lietuvoje gaminamu gyvūnų augintiniu maistu pernai džiaugėsi 33 pasaulio šalių katės. Didžiausia rinka ir toliau išlieka Jungtinė Karalystė, pardavimai labiausiai išaugo į Italiją, Vokietiją ir Čekiją.

„Žmonių sąmoningumas nuolat auga, todėl savo augintinius vis daugiau šeimininkų renkasi maitinti ne maistu nuo stalo, o tuo, kuris skirtas specialiai gyvūnams. Ankstesniais metais nebijojome drąsių sprendimų, kurie taip pat turėjo įtakos geriems rezultatams. Vienas jų – pernai pristatytas mūsų naujas produktas – sriuba katėms, kuri didžiausią paklausą turi Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje“, - sako „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

Dar labiau didinti gamybos apimtis „Mars Lietuva“ planuoja 2017 m. – tam pernai paruoštos patalpos naujai gamybos linijai, į kurią investuota 3,7 mln. eurų. Iš viso investicijos į ilgalaikį materialųjį turtą 2016 metais sudarė 6,8 mln. eurų, t.y. 2,5 karto daugiau nei 2015 m. Iš viso per savo veiklos metus bendrovė Lietuvoje investavo daugiau nei 114 mln eurų.

Įmonė ir toliau investuoja į gamtinių išteklių vartojimo mažinimą ir aplinkosaugos gerinimo projektams 2016 metais buvo skirta daugiau nei 160 tūkst. eurų. Gyvūnų augintinių gerovės, bendruomenės gerovės ir aplinkosaugos iniciatyvoms 2016 metais „Mars Lietuva“ skyrė beveik 87 tūkst. eurų.

Dalį pajamų pernai sudarė pajamos iš didmeninės prekybos Lietuvoje įvežtine „Mars, Incorporated“ produkcija – „Snickers“, „Bounty“, „Orbit“, „Uncle Ben‘s“, „Pedigree“, „Chappi“ ir kita. Lyginant su 2015 m., pajamos iš pardavimų importuojama produkcija Lietuvoje išaugo daugiau kaip 4 mln. eurų.

Be maisto gyvūnams augintiniams „Mars Lietuva“ gamina ir pirmines pakuotes, kurias parduoda seserinėms įmonėms. Jų gamybos apimtys per metus išaugo 16 proc., iš viso pagaminta 2,8 mlrd. vienetų, o naujų krypčių sąrašą papildė Tailandas.