Jan,2018

„Mars“ stiprina pajėgas kovai su paveldimomis augintinių ligomis

Sužinoti apie gyvūnų augintinių paveldėtas ligas ir atitinkamai joms užkirsti kelią ateityje bus paprasčiau. Viena didžiausių pasaulyje gyvūnams augintiniams maisto gamintoja „Mars Petcare“ įsigijo augintinių genų diagnostikos kompaniją „Genoscoper Laboratories“. Šis įsigijimas paspartins ne tik naujus atradimus genų srityje, bet ir žinių pritaikymą praktikoje.

„Genetinių tyrimų tikslas yra padėti gyvūnų augintinių šeimininkams ir kaip galima anksčiau sužinoti apie jo augintinio genetines ligas ir užkirsti kelią jų progresavimui. Anksčiau ar vėliau tai leis teikti itin tikslias ir į konkretų gyvūną orientuotas veterinaro paslaugas, įskaitant individualaus maisto raciono sudarymą, rekomendacijas gydymui ir reikalingam gyvūno aktyvumui. Netrukus šioje srityje sulauksime proveržio ir tai atsitiks iškart, kai veisėjai, veterinarai ir gyvūnų augintinių savininkai supras genetinių tyrimų naudą“, – sako „Mars Petcare“ jungtinių sprendimų prezidentas Leonidas Sudakovas.

„Mars Petcare“ ir Suomijos „Genoscoper Laboratories“ bendradarbiauja nuo 2015 metų. Vienas didžiausių bendro darbo pasiekimų – sukurtas šunims skirtas testas „Wisdom Panel Health“, kuris leidžia nustatyti keturkojo protėvių veisles ir nustatyti paveldėtas sveikatos problemas. Genetikos testai aktualūs ne tik gyvūnų augintinių šeimininkams, bet ir veisėjams. Jie leidžia identifikuoti gyvūnus, kurie gali būti specifinių ligų paveldėtojai. Tai žinodami veisėjai gali užkirsti kelią jų veisimui.

Neseniai abi kompanijos sukūrė naują genetinį testą „Optimal Selection Feline“, skirtą kačių veisėjams. Jis leidžia identifikuoti daugiau kaip 40 su genais susijusių pakitimų, atskleisti virš 20 katei būdingų savybių. Šis testas naudingas ir tuo, jog juo vadovaujantis veisėjai lengviau gali katei parinkti partnerį, atsižvelgiant į jų genetinį suderinamumą.

Suomijos genų diagnostikos kompanijos „Genoscoper Laboratories“ įsigijimo sandoris Užbaigtas 2017 m. gruodžio 27 d. Susijungimas įmonių viduje bus baigtas per šiuos metus.